Photo Rating Website
Start Wyszukaj Wu wyd BN Wykaz tvsat wysokie PDW
Wyłącznik krzyżowy

aaaaSTRONA GŁÓWNA - MACIEJ MORAWSKI ~ maciejmorawskiaaaa

Temat: Odnowienie Uprawnień Elektrycznych
luisam
Domniemam że jesteś elektrykiem, a zatem zadam Ci jedno pytanie czy można gdzieś kupić wyłącznik z czujnikiem ruchu krzyżowy na klatkę schodową (na trzy kable) pracujący równolegle.
Czemu pytam ??
Żona chciała wprowadzić modernizację na klatce schodowej domu i kupiła (bez mojej wiedzy) tego typu czujniki tylko że z wejściami na dwa kable i co za tym idzie po podłączaniu nie spełniają swojego zadania czyli w jednym miejscu klatki włączają światło natomiast piętro wyżej już nie.
Kilka godzin szukałem rozwiązania i nie znalazłem, będę wdzięczny za podpowiedz czego mam szukać gdzie kupić i jak zamontować o ile ich montaż nie różni się znacząco od zwykłych kontaktów krzyżowych :D


Te włączniki kupiła moja Pani
http://www.hurtownia.win.pl/sklep/product_...dd1bea7e5e2ef66
Użytkownik Dziuby edytował ten post 05 październik 2007 - 23:37
Źródło: forum.purepc.pl/index.php?showtopic=246344Temat: światło schodowe świeci tylko w jednej pozycji
Witam,
Mam w domu instalację złożoną z 3 żarówek (każda na innym piętrze) oraz 2 wyłączników krzyżowych i 2 schodowych wygląda to tak
parter: wyłącznik schodowy z żarówką
1 piętro wyłącznik krzyżowy bez żarówki
2 piętro wyłącznik krzyżowy z żarówką
3 piętro wyłącznik schodowy z żarówką (wszystko jest spięte ze sobą)
Sprawa polega na tym że aby się światło zaświeciło wszystkie wyłączniki muszą być w jednej pozycji i to w dodatku górna część musi być wciśnięta, jeżeli choć jeden będzie przestawiony nie da się zaświecić światła na żadnym piętrze i nie wiem w czym jest przyczyna wcześniej wszystko działało więc myślę że jest dobrze podpięte;D
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1688849.html


Temat: Oświetlenie w ogrodzie - jak podłączyć
Absolutnie nie możesz tak podłączyć!
Tu mamy przykład spapranej instalacji!
Do wyłącznika schodowego dochodzą trzy przewody i wszystkie te trzy przewody są fazowe! To że ktoś poszedł na skróty i wykorzystał przewód żółto zielony świadczy bardzo negatywnie o całej instalacji!
Uważaj co do czego podpinasz, nie sugeruj się kolorami tylko sprawdzaj!
Przewody od tego obecnego wyłącznika musisz przedłużyć(też trzy żyły) do bramy i tam podłączyć w takiej samej kolejność. Na ścianie w miejscu gdzie obecnie jest wyłącznik schodowy będziesz mógł zamontować wyłącznik krzyżowy, choć nie jest on niezbędny.
Zanim cokolwiek zaczniesz podłączać zrozum zasadę działania wyłącznika schodowego!
tu masz przykładowy opis z rysunkami:
http://www.ajb.com.pl/viewpage.php?page_id=9
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1526170.html


Temat: Niedziałające oświetlenie na korytarzu.
Człowieku....

wyłącznik czasowy / krzyżowy ?
ile wyłączników ?

Odpuść sobie cudowne mierniki, jak nie sprawdzisz neonówką to się nie dowiesz, ale i ona może oszukać aż się zdziwisz....
To co pokazuje cudowny miernik/neonówka można sobie wsadzić w buty. Poza sytuacjami że wszystko działa tak jak powinno, a sprawdzasz "dla jaj".

Może cię olśni.


miernik napięcia pod tynkiem

Za przeproszeniem wsadź go sobie w 4 litery jak będziesz miał rozwolnienie, chyba że sam wiesz czego szukasz,.... no a ty raczej nie bardzo wiesz.

Bez urazy, ale to są zabawki, i to zabawki niestety nie dla kowalskiego.
W tym wypadku wprowadziły cię w błąd....


nie możliwe aby korytarz dolny i górny działały na tych samych włącznikach.

To opisz jak to działa ? możesz zapalić na dole a zgasić na górze czy nie ?
To kluczowa kwestia.
Nawet jak wyłączniki nie są w konfiguracji krzyżowej wystarczy że są zasilane z jednej fazy, i wszystko przestanie działać.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1494954.html


Temat: Niedziałające oświetlenie na korytarzu.
Ten schemacik co mi kolega dodał to już znam od czasów technikum .

Na dole do "obsługi" 2 punktów oświetleniowych mają służyć 2 krzyżowe i 1 schodowy według tego co widzę w korytarzu. Z tego co pamiętam to w takim układzie powinny być prawidłowo 2 krzyżowe i 2 schodowe .
Nie ma w puszkach żadnej elektroniki do instalacji 2 przodowej .
Na górze jest jeden zwykły włącznik i jeden punkt oświetleniowy , żadnej filozofii. Oba korytarze są na tym samym wyłączniku nadmiarowo prądowym .
Neonówką już sprawdzałem to sto razy , nie ma nigdzie potencjału. Sprawdzę to jeszcze jutro pożyczonym multimetrem jaka jest różnica potencjałów miedzy poszczególnymi przewodami .

Tu nie chodzi o to że nie umiem sobie przykręcić kabelków do odpowiednich zacisków w włącznikach bo już to robiłem wielokrotnie. Problem jest dlaczego to nie chce działać skoro przed montażem płyt podobno działało. Skoro taki sam objaw jest na dole jak i na górze stąd mój wniosek że na trasie kablowej nastąpiło zwarcie ponieważ przy rozłączonych włącznikach na oprawce miernik pokazuje jakiś potencjał czego być nie powinno. (nie mylę tu wykrycia metalu gdyby taka sugestia padła)
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1494954.html


Temat: Schemat ideowy pąłaczenia 2 schodowych i 2 krzyżowych
Witam!

Dokładnie tak jak na rysunku zatytułowanym "Intermediate Switch Circuit".

Tylko identycznie jak istniejący należy wpiąć następny wyłącznik krzyżowy.
Czyli przewody wychodzące z górnych zacisków (istniejącego) wpinasz na dolne zaciski drugiego wyłącznika, zaś górne łączysz z wyłącznikiem schodowym.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1541677.html


Temat: Wyłącznik schodowy + dodatkowy włącznik, nie krzyżowy
Mam mały problem, w pomieszczeniu jest źródło światła i podłączone do niego 2 wyłączniki schodowe. Do takiego układu chciałem domontować dodatkowe zasilanie załączane z pilota. Zrobiłem to w ten sposób, że dołożyłem przewód do źródła światła i podłączyłem go do gniazda sterowanego pilotem. Efekt był taki, że źródło światła świeci się cały czas i nie reaguje na pilota. Gniazdo i pilot sprawne. Wiem, że coś źle robię, tylko nie wiem co. Możecie naprowadzić mnie jak zrobić tak, aby wszystko dobrze działało.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1680169.html


Temat: Wyłącznik schodowy + dodatkowy włącznik, nie krzyżowy
Cześć, ten sterownik to ma wbudowane przekaźniki czy trzeba dokładać je jako układ wykonawczy??
Może ktoś zna lepszy i mniej skomplikowany sposób ale ja kiedyś już tam robiłem na przekaźnikach elektromechanicznych włącznik krzyżowy(da się tylko trochę cierpliwości). Jeżeli nie ma problemów z umiejscowieniem takich przekaźników jako wyłącznik krzyżowy to pomysł jak najbardziej trafny. pozdro.

Dodano po 1 [minuty]:

dodam że sterownik steruje tymi przekaźnikami i możemy światełko zapalać i gasić zarówno z pilota jak i z włącznika paluszkiem
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1680169.html


Temat: Podłączenia trzech wyłączników schodowych podwójnych
Schemat połączenia krzyżowego bo takie być tu musi.
Tylko jeżeli są dwie lampy do potrzebne będą dwa wyłączniki krzyżowe przy wejściu.
Nie znam konstrukcji podwójnego krzyżowego w jednym wyłączniku.


Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1447349.html


Temat: wyłącznik schodowy na kablu
Witam. Kol. Bronek22 wyłączniki schodowe jak i krzyżowe są wyłącznikami bistabilnymi ( dwustanowe). Chodzi ci o zapewne o przyciski sterujące automatem schodowym i te są jednostabilne. Wracając do tematu jest to możliwe po całkowitej przeróbce instalacji i zamontowaniu przy kinkietach np. gniazd siłowych( otrzeba więcej styków ). No i napewno będzie estetycznie. Ludzie lubią sobie życie komplikować. A wystarczyło wcześniej pomyśleć i przygotować odpowiednio instalację . Pozdrawiam.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1620867.html


Temat: wyłącznik schodowy na kablu

Witam. Kol. Bronek22 wyłączniki schodowe jak i krzyżowe są wyłącznikami bistabilnymi ( dwustanowe). Chodzi ci o zapewne o przyciski sterujące automatem schodowym i te są jednostabilne.

Żeby nie kontynuować zbędnej dyskusji wyjaśniam, że Kol. Bronek 22 chodzi o przekaźniki bistabilne sterowane łącznikami monostabilnymi (jak chce Kol. Krzyś 33).
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1620867.html


Temat: Wyłącznik różnicowoprądowy wyłącza zasilanie budynku.
Witam
Włącznik porażeniowo-prądowy 3 fazowy 25A chroni budynek w stanie surowym z niego każda faza zasila oddzielny obwód w których znajdują sie tzw. bezpieczniki 20 A do bezpiecznika podpięte jest zasilanie świtała np.: 2 schodowe i 3 krzyżowe ,które w tym układzie działały do soboty bez zastrzeżeń .
Obecnie przy jakimkolwiek włączeniu wywala się porażeniowy lecz jak podłączę bezpośrednio pomijając wyłącznik porażeniowo-prądowy dając zasilanie pod bezpiecznik wszystko jest OK i działa poprawnie .
Może to wilgoć ale dlaczego w jednym wypadku działa a w drugim nie ?
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1588742.html


Temat: Ile punktów ? (Cena za punkt elektryczny ? )
Mam taki problem....

Ile punktów trzeba policzyć w takiej instalacji...

2 punkty oświetlenia,2 wyłączniki schodowe i 2 krzyżowe ?

Ile kosztuje punkt 230V na dzień dzisiejszy ?
- 400 V ?
- Antenowy ?
- Komputerowy ?
- Telefoniczny ?

Bardzo proszę o info....

PS.Woj.Śląskie.....
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1380564.html


Temat: Co znaczy Punkt elektryczny koszt Małopolska instalacja
Witam
Mam takie pytanie
Czy punkt elektryczny to
-Gniazdo 230V
-Lampa + włącznik (i co w takim razie jeśli dochodzi do tego jeszcze jakiś schodowy krzyżowy czy też dodatkowa lampa) czy to też liczy się za jeden punkt ?
-Gniazdo siłowe to też chyba nie będzie jeden pkt?
-i tak samo Rozdzielnia

i czy cena 35zł z materiałem za pkt to dobra cena, wiem że teraz robi się kosztorys no ale mi chodzi o pkt. A co do tego to trochę dziwna sprawa każdy liczy inaczej

Pozdrawiam i proszę o informacje
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1440455.html


Temat: Zasada działania łącznika krzyżowego.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1155149&highlight=wylacznik+krzyzowy&sid=2f52b9ea45bc81bb07a7b2dcd7c7e1d4

Przeczytaj ten topic, masz tu schematy ładnie pomalowane. Zasadę działania dojdziesz sam po schemacie co gdzie się przełącza.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1614946.html


Temat: Wyłącznik krzyżowy ospel impesja jak podpiąć schemat ?
Witam, głowie się nad włącznikiem krzyżowym firmy Ospel serii impesja.
Chciałbym zrobić takie podłączenie :
wył. schodowy1 --- wył. krzyżowy ---wył.schodowy2

Podłączenie dwóch schodowych to nie problem, problemu dostarczył mi schemat na wył. krzyżowym ospela.

Chciałbym to podłączyć wg . schematu:


Ale jakoś nie mogę ogarnąć schematu ospela:


ma on 4 wejścia oznaczyłem jest ABCD gdzie a i c są czerwone
Proszę o rozszyfrowanie schematu i podanie jak podpiąć do tego kabel 1,2,3,p jak na schemacie wyżej.
z góry dziekuje
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1454818.html


Temat: problem w podpieciu lampy na klatce schodowej
Tak jak na rysunku przewód czerwony czyli L idzie do 1 wyłącznika schodowego w miejsce oznaczenia P dwa pozostałe przewody są do komunikacji między wyłącznikami a z 2 wyłącznika z oznaczenia P idzie do lampy , można zastosować wyłączniki krzyżowe ale mają one 4 zaciski i są droższe wtedy zostawiamy po 1 zacisku wolnym .
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1548391.html


Temat: Schemat 4 wylaczniki schodowe i 1 żarówka
Witam
Chciałym prosić o schemat włączania 1 żarówki przy użyciu 4 włączników schodowych niezależnie w jakiej są pozycji,
nie może być użyty wyłącznik krzyżowy oraz żaden przekaźnik Same wyłączniki Bardzo bym prosił o jakiś minimalny schemat takiego podłączenia Z góry dziękuję
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1444206.html


Temat: Instalacja elektryczna
" />ewentualnie mozna sobie zażyczyc jakies zmiany czy dodatkowe gniazda- ja sobie zażyczyłme krzyzowe wył swaitła na przedpokoju i mam trzy wyłączniki i to samo w kuchni - do wypustu sciennego, dzieki czemu włączam halogeny przy blacie kuchennym w okolicy płyty grzejnej i przy drzwiach, a ze mamy duzą kuchnię to jest to wygodne
dołożylismy tez sobie kilka gniadek wiecej.
Źródło: forum.vivaldiego.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=548


Temat: pytanie o halogeny 12V w suficie podwieszanym + trafo
Za włącznikiem a przed transformatorem, dokładnie to przed uzwojeniem pierwotnym, żeby nie było

Włącznik krzyżowy/schodowy w niczym nie przeszkadza.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1308624.html


Temat: Schemat 4 wylaczniki schodowe i 1 żarówka
Jeśli 2 wyłączniki to wystarczą schodowe a jeśli już 3 to jeden musi być krzyżowy
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1444206.html


Temat: Pilot do centralnego w Ex I
" />W ExII jest centralka sterująca centralnym zamkiem a w Ex I jest stare rozwiązanie z fordów gdzie nie ma wcale centralki tylko wyłączniki "krzyżowe" które sterują siłownikami. Ale jest to bez problemu do zrobienia na pilota. U mnie już działa bez zarzutów.
Źródło: explorerclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4158


Temat: Automatyka

I w koncu nadszedl upragniony czas ukonczenia automatyki. Zakonczenie prac
musialo poczekac az przez calutki rok.

Zdjecia sa dostepne tutaj

http://picasaweb.google.com/pawel.prusinski/Automatyka

1. Zdjecie pierwsze - puszka przedstawia - od lewej strony

wylacznik glowny
lampka kontrolna
-
wlacznik - CO parter
stycznik - CO parter - euroster zalacza stycznik - stycznik zamyka bramke
na pompe i piec gazowy
-
wlacznik - CO pietro
stycznik - CO pietro - euroster zalacza stycznik - stycznik zamyka bramke
na pompe i piec gazowy
-
wlacznik - rekuperacja
regulator temperatury - otwiera/zamyka obwod na stycznik /na zdjeciu widac
ze temp 27 stopni/
stycznik - rekuperator - zamyka bramke na pompe i piec
-
wlacznik - CWU
regulatr temp - otwiera/zamka obwod na czasowstrzymywacz /na zdjeciu widac
temp 18 stopni - bramka zamknieta ale czasowstrzymywacz nie pozwala odpalic
pomp/
czasowstrzymywacz - zalacza stycznik
stycznik CWU - zamyka bramke na pompe CWU i piec i pompe recylkulacyjna.

regulatory temp ESM-1510 sa z histereza 20 stopni C, zadna piecowa automatya
nie udostepnia takiej histerezy

2. Zdjecie drugie Rozdzielnia hydrauliczna /sprzeglo hydrauliczne poziome/-
od lewej
- wejscie goraca od pieca gazowego lub weglowego
- powrot od CWU
- zasilanie CWU
- powrot od rekuperacji
- zasilanie rekuperacji
- powrot CO parter
- zasilanie CO parter
- powrot do pieca gazowego lub pieca weglowego

3. Zdjecie trzecie - rekuperator - podzial na cztery komory , w srodku
wymiennik krzyzowy - DOSPEL comfort 350 z nagrzewnica wodna
- prawa-dolna komora - czerpnia zewnetrzna
- prawa-gorna komora - nagrzewnica wodna i wentylator oraz czerwony kabelek
od czujnika temp. -pow. do pokojow
- lewa dolna komora - wyrzutnia zewnetrzna z wentylatorem
- lewa gorna komora - pow z pokojow.

Wszystkie rury z rodzielni beda zasloniete plyta i opatulone welna

Pozdrawiam
Źródło: forum.domki.net/viewtopic.php?t=4212STRONA GŁÓWNA - MACIEJ MORAWSKI ~ maciejmorawski

Designed By Royalty-Free.Org